Nike Kaishi 1 i Kaishi 2.0

Projektanci obuwia sportowego specjalizują się w udoskonalaniu. Model, który raz się przyjął, ma szansę być nieustannie aktualizowany i poprawiany. Jest tak również w przypadku Nike Kaishi. Zaledwie dwa lata temu na światło dzienne wyszedł pierwowzór tego modelu. Dziś mamy już opcję 2.0. Sprawdźmy, na czym polegały zmiany!

Kaishi 1

Pierwsza wzmianka na temat butów opartych na projekcie słynnych Roshe One pojawiła się w czerwcu 2014 roku. Projekt Roshe One nie był jednym, na którym wzorowali się odpowiedzialni za model Kaishi. Mówi się, że buty z 2014 były kontynuacją Nike Air Flow, które możecie zobaczyć poniżej.

Cholewkę wykonano z neoprenowej siateczki ze stabilizującymi wstawkami z zamszu. Piankowa podeszwa, choć lekka, ma zapewniać stuprocentową przyczepność z pomocą widocznych wypustek. W ten sposób powstał podrasowany Roshe Air Flow, czyli pierwsze Nike Kaishi, dostępne na początku tylko w dwóch wersjach kolorystycznych – czerni i bieli. Dziś możemy je kupić nie tylko w różnych barwach, ale także z ciekawymi printami. W czym lepsza jest wersja 2.0.?

Kaishi 2.0.

Szare Nike Kaishi 2.0

Na pierwszy rzut oka widać, że w znacznym stopniu poprawił się design tych butów. Stało się tak zapewne ze względu na siateczkę, która w modelu 2.0 jest bezszwowa i wygląda dużo lepiej. Metamorfoza dotyczy również rezygnacji z zamszowych paneli bocznych i tylnych. W zamian w Kaishi 2.0. pojawiła się pięta z zapewniającej stabilność siatki liniowej. Podeszwa ulepszonej wersji tego modelu jest też bardziej elastyczna i amortyzująca. Designersko zwiększyła swoją powierzchnię.

Zmiany pomiędzy pierwowzorem a modelem 2.0 można nazwać kosmetycznymi. Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej w wyglądzie butów zrobiło to kolosalną różnicę!