Treningowe trendy 2017 - buty dla mężczyzn

Kilka wpisów wstecz rozmawialiśmy na temat treningowych trendów 2017 dla kobiet. Dziś skupimy się na propozycjach butów na trening dla mężczyzn.

Nike FS Lite Trainer 4

Każdy, kto chce w czasie aktywności fizycznej doświadczyć maksymalnego poziomu komfortu, powinien wziąć na celownik buty Nike FS Lite Trainer 4. Model z oferty oregońskiego koncernu jest kluczem do udanego treningu. Cholewka ze specjalnej siateczki czuwa nad właściwą cyrkulacją powietrza. Konstrukcja jest wzmocniona kabelkami Flywire w przedniej części systemu wiązania. Rozwiązanie to stabilizuje stopę i pozwala na wykonywanie zwrotniejszych ruchów. Sylwetka spoczywa na miękkiej podeszwie z pianki, która za sprawą silnych właściwości amortyzujących chroni nasze stawy i kości przed urazami.

adidas Cloudfoam VS City

Buty adidas Cloudfoam VS City

Typowe buty treningowe, do których nie można mieć żadnych zarzutów. Niemiecy designerzy wzmocnili siateczkową cholewkę wstawkami z wytrzymałego materiału syntetycznego. W efekcie zyskujemy przewiewną i solidną konstrukcję, która będzie sprzyjać nam nawet w czasie bardzo intensywnych treningów na siłowni. Dzięki wyprofilowanej podeszwie środkowej, w której zastosowano elastyczną piankę Cloudfoam, model adidas Cloudfoam VS City może przydać się również na krótkich treningach biegowych.

Nike Air Pernix

Buty Nike Air Pernix

Obuwie wyposażone w technologię Air to zawsze dobry wybór, jeśli chodzi o podstawowe wyposażenie treningowe. Model Nike Air Pernix zostały zaprojektowany w taki sposób, byś mógł dawać z siebie jak najwięcej. Na cholewce połączono skórę i materiał syntetyczny. Buty są wytrzymałe i dobrze trzymają stopę, nie dopuszczając do jej niekontrolowanego przemieszczania się wewnątrz obuwia. Ta cecha jest niezwykle ważna w czasie ćwiczeń z dużymi obciążaniami. Kluczowa jest również przyczepna podeszwa. Model utrzymany jest w miejskiej stylistyce, wobec czego można z niego korzystać nie tylko na siłowni, ale również w ramach codziennych stylizacji o sportowym charakterze.

Reebok Yourflex Train 9.0 MT

Model, dzięki któremu twój trening może stać się jeszcze efektywniejszy. Niemieccy projektanci stworzyli obuwie treningowe, które jest solidne i komfortowe, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego dla oka designu. Reebok stara się, by z jego modeli treningowych mogły korzystać zarówno osoby chodzące na siłownię, jak i entuzjaści fitnessu czy crossfitu. Dlatego model Reebok Yourflex Train 9.0 MT znakomicie nadaje się do różnych form aktywności fizycznej. Na cholewce zauważyć możemy przewiewną siateczkę oraz elementy z neoprenu. Wśród ciekawych technologii, jakie są obecne w tym modelu, warto wymienić przede wszystkim system Microweb, wspierający obszar śródstopia. Konstrukcję postawiono na amortyzującej podeszwie z pianki EVA, którą zabezpieczono gumową warstwą.

Umbro Destra

Buty Umbro Destra

Buty treningowe, które sprostają oczekiwaniom zarówno laików, jak i panów, którzy mogą pochwalić się długim stażem na siłowni. Cholewka to standardowa dla tego typu obuwia przewiewna siateczka tekstylna, w newralgicznych miejscach wsparta poliuretanowymi powłokami. Niski profil zapewnia swobodę ruchów oraz umożliwia wykonywanie szeregu różnych ćwiczeń statycznych i dynamicznych.

Nike Air Epic Speed TR II

Buty Nike Air Epic Speed TR II

Niniejszy przegląd zamyka jeszcze jedna propozycja od Nike, co udowadnia, że w ofercie koncernu z Oregonu można znaleźć mnóstwo profesjonalnych modeli treningowych. Nike Air Epic Speed to dobrze przygotowane buty dla miłośników aktywności fizycznej. Solidna cholewka, na której mamy miks tekstylnej siateczki z poliuretanowymi powłokami, dba o wentylację w czasie naszej drakońskiej walki o nienaganną sylwetkę. Piankowa podeszwa wewnętrzna oferuje maksimum amortyzacji, a warstwa gumy wpływa na wytrzymałość butów i ich przyczepność do podłoża.