Zagraj nową piłką Lotto Ekstraklasy! adidas Telstar 18 dostępna w 50style

Podczas rozpoczęcia rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy na boiskach zadebiutowała nowa piłka - adidas Telstar 18. Nowy model niewątpliwie przejdzie do historii, bowiem pod względem designu nawiązuje on do pierwszego przedstawiciela serii Telstar, a drzemiące w nim technologie zaowocowały mianem najbardziej innowacyjnej futbolówki na świecie. Nową piłkę Lotto Ekstraklasy możesz kupić w sklepie 50style!

Kilka słów o piłce adidas Telstar 18

Nowa oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy jest jednocześnie oficjalną piłką Mistrzostw Świata FIFA 2018, co bez wątpienia uczyni ją jednym z najbardziej zapamiętanych produktów z tej kategorii. Niemieccy projektanci zdecydowali się w bezpośredni sposób nawiązać do pierwszej piłki z serii Telstar, uzupełniając stonowany design najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. W ten sposób adidas Telstar 18 już na starcie wyprzedziła wszystkie konkurencyjne propozycje oraz swoich poprzedników, którzy również byli obecni w ostatnich sezonach na boiskach Lotto Ekstraklasy.

Nadzieja na więcej goli

Telstar 18 zastąpił model Krasava, który ostatni był wykorzystywany przez polskich piłkarzy w meczach ligowych. Debiutująca 9 lutego piłka jest piątą z kolei propozycją ze strony marki adidas. Wcześniej nasi piłkarze grali modelami: Brazuca, Conext, Errejota i wspominanym już – Krasava. Dzięki długofalowej współpracy z popularnymi niemieckim brandem zyskaliśmy naprawdę ciekawego następcę wymienionych modeli. Swojego zadowolenia nowym wyborem oficjalnej piłki Lotto Ekstraklasy nie ukrywał Marcin Mikucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ekstraklasy S.A., który liczy, że Telstar 18 zapewni jeszcze większą liczbą bramek na rodzimych boiskach. Dla przypomnienia warto przypomnieć, że posługując się piłką adidas Krasava piłkarze Ekstraklasy strzelili 807 bramek, co daje średnią na poziomie 2,65 gola na mecz. Ten imponujący wynik dość wysoko stawia poprzeczkę przed nową futbolówką sygnowaną trzema paskami. Osoby związane z piłką nożną wyrażają też zadowolenie, że polscy piłkarze w meczach ligowych mogą grać taką samą piłką, jaka została wybrana na oficjalną futbolówkę tegorocznych mistrzostw świata.

adidas Telstar 18

Nawiązania do sportowego dziedzictwa

Firma adidas chciała, by Telstar 18 nawiązywał do pierwszego reprezentanta tej serii. Model Telstar po raz pierwszy pojawił się na boisku podczas Mistrzostw Świata 1970 w Meksyku. Stąd na nowej futbolówce wzięły się czarno-białe łatwy. Nowoczesny charakter produktu podkreślają elementy inspirowane komputerowymi pikselami. Stonowaną kolorystykę uatrakcyjniono złotymi elementami w postaci logo brandu oraz nazwy piłki.

Najlepsza piłka na świecie

Model adidas Telstar 18 już na starcie został okrzyknięty mianem najbardziej zaawansowanej technologicznie piłki w dziejach tej dyscypliny sportowej. Producent wykorzystał zgrzewaną termicznie bezszwową powłokę, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka dostrzec można nowoczesny charakter produktu. Esencja technologii znajduje się jednak we wnętrzu futbolówki, gdzie umieszczono najnowszej generacji układ NFC. Dzięki połączeniu z dedykowaną aplikacją na smartfona piłka pozwala zawodnikowi wchodzić w interakcje i poznawać ogrom istotnych informacji. A użycie materiałów pochodzących z recyklingu może się spodobać osobom ceniącym ekologiczne rozwiązania.

Jeśli chcesz się poczuć jak piłkarz Lotto Ekstraklasy lub uczestnik mundialu, już teraz możesz kupić model adidas Telstar 18 w sklepie 50style.

Zobacz wszystkie piłki adidas Telstar 18 w naszym sklepie.