Historia marki Umbro

Umbro to marka kojarzona zazwyczaj z odzieżą i butami piłkarskimi. Nic w tym dziwnego – stroje i korki sygnowane jej logo noszą największe kluby piłkarskie i drużyny narodowe ze wszystkich stron świata. Jednak w jej ofercie znajdziemy również ciekawe propozycje na co dzień. Ta brytyjska firma to kolejna, wieloletnia historia tworzona przez pokolenia kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi!

Umbro - historia marki

1920

Dwaj bracia Harold i Wallace Humphrey zakładają swoją własną firmę produkującą odzież sportową z siedzibą w Manchasterze w Wielkiej Brytanii. Jak zwykle bywało w tamtych czasach marka zyskuje nazwę: Humphrey Brother Clothing, jednak już niebawem zmieni się ona na pochodzące od Humphrey Brothers – Um + Bro.

Buty Umbro

1939

W czasie wojny Umbro, podobnie jak wiele innych marek sportowych (np. adidas) musiało zmienić kierunek działalności, by przetrwać. Dlatego stroje sportowe dla piłkarzy bracia Humphrey zamienili na… wojskowe uniformy.

1954

Poza ubraniami dla piłkarzy Umbro zaczyna słynąć również z odzieży dla lekkoatletów. Wszystko za sprawą rekordzisty w bieganiu – Rogera Bannistera, który po zwycięstwo na Igrzyskach Olimpijskich pobiegł w ubraniach Umbro.

1966

85% brytyjskich klubów piłkarskich nosi stroje sportowe Umbro. Zawodnicy i ich zwycięstwa są najlepszą rekomendacją marki założonej przez braci Humphrey.1985

Marka braci Humphrey prezentuje światu swoje pierwsze buty! Są to oczywiście korki zaprojektowane z myślą o graczach piłki nożnej.

1992

Nietrudno się domyślić, że korki piłkarskie stały się specjalnością Umbro. 1992 rok staje się przełomem w tym względzie, bo na rynku debiutuje model, który do dziś jest kojarzony z największymi zawodnikami w historii piłki nożnej, którzy używali tych butów przez całą swoją karierę. Model Speciali został wyprodukowany we Włoszech z najwyższej jakości skóry i był bardzo lekki.

Buty Umbro

2016

Zainspirowani dziewięćdziesięcioma latami historii brandu projektanci Umbro tworzą wyjątkową, designerską kolekcję strojów piłkarskich, nowoczesnych butów sportowych do gry w futbol, ale także bardzo modną linię lifestyle, która przeznaczona jest do noszenia na co dzień!

1924

Harold Humphrey zmienia nazwę firmy na krótkie, dobrze brzmiące, a przy tym nawiązujące do Humphrey Brothers – Umbro! Ta data jest uważana za prawdziwy początek firmy.

1934

Bracia Humphrey podpisują kontrakt na ubieranie w swoje stroje sportowe jedną z najbardziej znanych drużyn sportowych na świecie – Manchaster City. Był to początek współpracy z piłkarskimi drużynami, które do dziś są znakiem rozpoznawczym Umbro.

Sprzęt piłkarski Umbro

1958

Narodowa reprezentacja Brazylii w piłce nożnej zdobywa mistrzostwo świata. Podczas finałowego meczu zawodnicy Brazylii pokonują Szwecję 5 do 2. Grają oczywiście w strojach piłkarskich braci Humphrey!

1970

Kolejne legendarne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej odniesione przez drużynę narodową Brazylii w strojach sportowych Umbro. Koszulki i spodenki zostały specjalnie zaprojektowane, by sprostać upałom panującym w Meksyku, gdzie odbywały się zawody! Wykorzystano oddychającą i chłodzącą ciało tkaninę techniczną.1997

Godny zapamiętania przez wszystkich fanów futbolu i brytyjskiej drużyny Manchaster United. Jej zawodnicy grający oczywiście w strojach piłkarskich Umbro zdobyli zwycięstwa w Premier League, Pucharze Anglii i Pucharze Europy. Co więcej – jeden z najważniejszych goli w sezonie został strzelony przez Ole Gunnara Solksjaera, który nosił korki Umbro Speciali!

2009

Marka rozpoczyna współpracę z projektantem odzieży sportowej Aitorem Throupem. Zaprojektowana przez niego linia odzieży jest modna, designerska, a przy tym bardzo zaawansowana technologicznie. To początek nowego rozdziału w historii Umbro!

2013

Umbro zostaje wykupione przez nowojorski brand Iconix Brand Group. Wizja braci Humphrey jest jednak kontynuowana, a największe sławy piłki nożnej wciąż wybierają produkty Umbro.

2014

Dziewięćdziesięciolecie powstania marki jest powodem do świętowania. Dziś Umbro to firma, która wspiera sportowców poprzez innowacyjne i designerskie ubrania i buty sportowe.