Jaki plecak do szkoły na nowy rok?

Jaki plecak do szkoły na nowy rok?

Kompletowanie szkolnej wyprawki ruszyło z impetem. Chcecie zdążyć przed powakacyjną gorączką? Za niezbędnymi rzeczami rozejrzyjcie się już teraz. Kolejny punkt na liście to oczywiście plecak! Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy!

Plecak szkolny – jaki?

Plecak szkolny to zdecydowanie najbardziej potrzebna rzecz w wyposażeniu ucznia niezależnie od tego, ile ma lat. Warto dopasować go do dziecka nie tylko pod kątem designu, ale też innych parametrów, dzięki którym wybrany model będzie wygodny, nie zbyt ciężki i pomieści wszystko, co niezbędne. W 50style znajdziecie plecaki szkolne takich marek, jak adidas, Reebok, Nike czy Vans idealne dla pierwszoklasistów, ale też takie, które przypadną do gustu starszym uczniom, na przykład licealistom. Zatem, na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka szkolnego?

1

Wielkość – ma ogromne znaczenie!

Maluchowi nie możesz kupić dużego tornistra, który będzie wystawał znad głowy. Z kolei licealista śmiesznie będzie wyglądał z małym plecaczkiem. Wielkość plecaka szkolnego warto dobrać do wzrostu dziecka. Wystarczy, że sprawdzisz wymiary wybranego modelu w opisie produktu, a następnie porównasz je ze wzrostem dziecka. Z łatwością stwierdzisz, czy dany plecak będzie odpowiedni.

2

Pojemność – w zależności od etapu nauki

Zupełnie inną ilość rzeczy weźmie ze sobą do szkoły pierwszoklasista, a inną licealista, który potrzebuje co najmniej pięciu zeszytów do różnych przedmiotów, a niejednokrotnie również podręczników czy zeszytów ćwiczeń. Dlatego drugim ważnym wymiarem, który warto wziąć pod uwagę, jest zdecydowanie pojemność plecaka. Sprawdź, czy wybrany model jest szeroki i głęboki – taki plecak szkolny przyda się starszemu dziecku, czy może wręcz przeciwnie.

3

Pakowność – czyli rzeczy uporządkowane

Kolejna istotna kwestia to pakowność plecaka szkolnego, która wbrew pozorom nie jest tożsama z pojemnością. Pakowny plecak to taki, w którym z łatwością dziecko utrzyma określony porządek. Przydadzą się na przykład dwie oddzielne komory na książki i na strój sportowy. Dobrym rozwiązaniem jest mała kieszonka wewnątrz, w której można schować legitymację, portfel czy telefon. A przednie i boczne kieszonki będą idealne na prowiant. Jeśli Twoje dziecko ma problem z utrzymaniem porządku w swojej najbliższej przestrzeni, to plecak szkolny z dużą ilością tego typu rozwiązań będzie sporym ułatwieniem!

4

Design – czyli wybór dziecka

Idealny plecak szkolny bez wątpienia powinien być praktyczny i funkcjonalny, ale żeby dziecko chciało go nosić, musi mu się podobać! Dlatego jako rodzic możesz wybrać modele odpowiadające Wam pod względem wielkości, pakowności i pojemności, a dalszy ciąg wydarzeń pozostawić dziecku! Niech samo zdecyduje, jaki kolor czy wzór chce nosić w tym roku. Dzięki temu z chęcią spakuje się do szkoły (przynajmniej pierwszego dnia!).

Wybierz swój plecak szkolny

99.99

49.99

79.99

29.99

79.99

29.99

79.99

49.99

89.99

39.99

99.99

59.99

89.99

39.99

99.99

69.99

169.99

139.99

189.99

149.99

139.99

79.99