Jak rozpoznać oryginalne Converse?

Bez nich naprawdę trudno się obyć. Oryginalne trampki Converse sprawdzają się bez względu na okazję i pasują niemal do wszystkiego. Świetnie prezentują się do dżinsów i spodni dresowych, ale również szortów, sukienek i spódnic, nawet tych bardziej eleganckich. Uniwersalność tego obuwia i jego niezawodność sprawia, że są bardzo pożądane… a co za tym idzie, często podrabiane. Jak rozpoznać nieoryginalny produkt i nie dać się oszukać? Oto garść wskazówek, dzięki którym unikniesz bolesnego rozczarowania.

Sztuczki online

Niezależnie od tego, gdzie robisz zakupy, zawsze musisz mieć się na baczności. Nieuczciwi sprzedawcy i producenci znają mnóstwo sposobów na to, by nas oszukać… i nie wahają się z nich korzystać! O manipulację szczególnie łatwo podczas zakupów w Internecie. Kiedy nie mamy dostępu do produktu musimy zaufać zdjęciom, a te… nie zawsze są w odpowiedniej jakości. Klikasz na produkt i widzisz tylko niewyraźny, pełen pikseli obrazek, który uniemożliwia przyjrzenie się szczegółom? Uważaj – sprzedawca prawdopodobnie ma coś do ukrycia! Twoją uwagę powinna zwrócić również cena. Zbyt niska rzadko kiedy świadczy o wyjątkowej okazji – o wiele częściej jest sygnałem, że ktoś próbuje sprzedać Ci nieoryginalne Conversy. Nie daj się nabrać! Zakupów dokonuj tylko w sklepie, któremu można zaufać i który nie tai przed Tobą żadnych informacji dotyczących produktu.

Dobre pierwsze wrażenie

A co ze sklepami stacjonarnymi? I tutaj należy mieć się na baczności – nieuczciwi dostawcy wprost zalewają salony nieoryginalnymi butami! Czasami podróbkę bardzo łatwo rozpoznać, jednak częściej manipulacja jest dużo trudniejsza do wykrycia. Na co więc zwrócić uwagę? Kupując swoje pierwsze (lub kolejne) trampki Converse poświęć chwilę na obejrzenie danego produktu. Twoją czujność powinny zwrócić wszelkie niedoskonałości widoczne na pierwszy rzut oka. Plamy, przetarcia w nieplanowanych miejscach, sterczące nitki czy naderwane sznurówki? Krzywizny i nierówności? Miej się na baczności – to może być podróbka! Brandy o ugruntowanej sławie (takie jak na przykład Converse) nie pozwalają sobie na niedbalstwo czy naginanie prawdy. Oddają do sprzedaży tylko doskonałej jakości produkt… albo żaden. Jeśli więc masz wrażenie, że but, który trzymasz w ręku to podróbka, ale wciąż brak Ci pewności, poproś sprzedawcę o opakowanie. Oryginalne buty przychodzą do sklepu w pudełkach dobrej jakości, a nie w pogniecionych kartonach o grubości papieru albo, co gorsza, w zwykłej folii.

Diabeł tkwi w szczegółach

Pierwsze oględziny wypadły pomyślne? Wstrzymaj się jeszcze z zakupem! Czasami znaki świadczące o tym, że możesz mieć do czynienia z podróbką, są bardzo subtelne. Jeśli jakość materiału i gumowej podeszwy nie budzi Twoich zastrzeżeń, przyjrzyj się, w jaki sposób połączono ze sobą elementy buta. Czy gdzieś widać plamy po kleju? A może coś odstaje lub wygina się w nieprawidłowy sposób? Nieuczciwi producenci oszczędzają na materiałach i nie przykładają się do produkcji – nic więc dziwnego, że często zdarzają im się wpadki, znacząco obniżające żywotność buta. Szczególną uwagę zwróć na szwy – to właśnie tam najczęściej widoczne są błędy. Odstające nitki (szczególnie w środku), krzywe przeszycia i wystające kawałki materiału zdarzają się tylko w podrobionych trampkach.

Czy to na pewno Converse?

Czy wiesz, że mózg ludzki nie czyta każdego wyrazu znak po znaku? Wystarczy, że pierwsza i ostatnia litera jest na swoim miejscu, a nic nie wzbudzi naszej czujności… chyba, że wiemy, żeby zachować czujność. Nieuczciwi producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak działają nasze umysły, dlatego bardzo często korzystają ze starej jak świat sztuczki, polegającej na lekkiej zmianie nazwy brandu. Nie daj się nabrać! Upewnij się, że w nazwie „Converse” każdy znak jest na swoim miejscu, a napis wewnątrz cholewki nie różni się od tego na pudełku czy na podeszwie. Koniecznie zwróć też uwagę na logo marki – ono również bywa zmieniane, by ukryć, że produkt nie jest oryginalny. Najlepiej skorzystaj z dobrodziejstw Internetu i przed zakupem szybko porównaj logo na bucie z tym na stronie Converse. Wszystko się zgadza – zarówno pod względem brandingu, jak i jakości? Kupuj śmiało! Z pewnością w rękach masz oryginalny produkt, który posłuży Ci przez wiele miesięcy.