Jak rozpoznać podróbki butów Fila?

Szukając butów idealnych na co dzień coraz bardziej skłaniasz się ku propozycjom Fila? Doskonały wybór! Ta marka ma w swoim portfolio wiele interesujących propozycji – przede wszystkim słynne sneakersy Disruptor w wersji regular i low, kultowe już ugly shoes, które zmieniły świat mody miejskiej. Zanim jednak dokonasz zakupu, zaczekaj! Popularne modele obuwia często są podrabiane, a tylko oryginalny produkt może zagwarantować Ci najwyższą jakość i zadowolenie, którego potrzebujesz. Sprawdź, jak rozpoznać podróbki butów Fila i ciesz się najlepszym lookiem przez wiele sezonów.

Zaufanie od pierwszego wejrzenia

Pośpiech jest złym doradcą – to wiadomo nie od dziś. Właśnie dlatego, jeśli na zakupy wybierasz się do sklepu stacjonarnego, daj sobie czas i dokładnie obejrzyj obuwie. Niekiedy już na pierwszy rzut oka można ocenić, czy dany model to podróbka. Weryfikację zacznij od pudełka. Nie wahaj się poprosić o nie sprzedawcy – masz do tego prawo! Oryginalne buty Fila będą zapakowane solidnie. Pudełko musi być odpowiednich rozmiarów, takich, by obuwie dało się w nim ułożyć bez większych problemów. Bardzo istotnym elementem jest naklejka, którą znajdziesz na boku. Jej brak jednoznacznie dowodzi, że masz do czynienia z podróbką! Sygnałem alarmowym jest też brak wyraźnie umieszczonej nazwy modelu czy daty produkcji. Jeśli opakowanie nie wzbudza Twoich wątpliwości, baczniejszą uwagę zwróć na same sneakersy. Oryginalne produkty Fila są wykonane z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Na pomyłki nie ma miejsca! Krzywe szwy, odstające nitki, które zwracają uwagę z daleka, pofałdowany materiał czy plamy po kleju to nie błędy produkcyjne czy drobne potknięcia, ale bardzo poważne wady, zdradzające niedbałość. Nie daj się zwieść!

Oryginał czy podróbka? Liczą się detale!

To, że buty na pierwszy rzut oka nie wzbudzają Twoich wątpliwości, niestety jeszcze nie przesądza sprawy. Nie na darmo mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku butów to sama prawda! Niekiedy podróbka jest tak zręcznie wykonana, że tylko detale mogą uratować Cię od katastrofy. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na jakość wykonania logotypu marki – tam najłatwiej o błąd. W oryginalnych modelach pomiędzy poszczególnymi literami, zarówno wyszywanymi, jak i tłoczonymi, jest wyraźny odstęp; nie mogą być one w żaden sposób połączone. Jeśli model, który masz na oku, posiada perforacje, sprawdź, czy są wykonane równo. Dziurki też nie powinny się łączyć. Pomocą w ocenie, czy buty Fila to podróbki, czy nie, może być też Internet. Na oficjalnej stronie producenta znajdź model, który Cię interesuje (jeśli go nie widzisz, sprawa jest oczywista), powiększ zdjęcie i sprawdź, czy buty, które trzymasz w ręku, posiadają wszystkie elementy na swoim miejscu. Niektóre sneakersy mają dosyć szczególny dizajn, a wstawki, łaty czy tłoczenia pojawiają się w ściśle określonych miejscach. Projektanci podróbek często je omijają, bo to szczegóły, na które zwykle nie zwracamy uwagi. Porównaj również informacje na metce na języku z tymi, które znajdziesz na pudełku. Nie powinno być żądnych rozbieżności.

Podróbki butów Fila online – jak ich uniknąć?

Oczywiście na nieoryginalne produkty można trafić również w sieci. Niektórzy uważają wręcz, że ryzyko jest o wiele większe i dlatego unikają zakupów online, ale to niekoniecznie prawda. Wystarczy poznać kilka technik, jak ocenić wiarygodność sprzedawcy i samego produktu, by mieć pewność, że nie spotka nas nic złego. Kupując w Internecie, w pierwszej chwili zwróć uwagę na stronę internetową sklepu. Przestarzały i wyraźnie niedbały layout może być poważnym znakiem ostrzegawczym – podobnie jak bardzo szeroka lub przeciwnie, bardzo mała oferta danej marki. Poszukaj równie zakładki „Kontakt” i sprawdź, czy są w niej wszystkie dane. Uczciwy sprzedawca nie będzie się przed Tobą chował! Jeśli pod tym względem nic nie wzbudza Twoich wątpliwości, zwróć uwagę na to, jak zaprezentowany został produkt, który Cię interesuje. Zdjęcie powinno być wyraźne, ukazywać buty od każdej strony i być na tyle duże, by dało się je powiększyć bez utraty jakości. Tylko podróbki są pokazane na fotografiach niskiej jakości – właśnie po to, by nikt nie zorientował się, że są podróbkami! Sygnałem alarmowym jest też niska cena. Promocje się zdarzają, ale znacząca różnica w stosunku do tego, co proponuje producent to niezbity dowód, że coś jest nie tak. Równie alarmująca jest też nieoczywista kolorystka czy niespotykany print. Nie daj się nabrać na kuszące informacje o „limitowanej edycji” czy „wyjątkowej kolekcji” – jeśli butów nie ma na oryginalnej stornie Fila, na pewno nie zostały wyprodukowane: są więc podróbką. Nie kupuj ich!

Wybierz swoje oryginalne buty Fila

339.99

239.99

339.99

199.99

269.99

167.99

269.99

179.99

279.99

223.99

279.99

183.99

279.99

183.99

109.99

98.99

129.99

116.99

109.99

98.99

129.99

116.99

109.99

98.99

129.99

116.99