Plecaki szkolne w sklepie 50 style

Plecak to najważniejsza część wyprawki szkolnej każdego ucznia niezależnie od wieku. Powinien być nie tylko komfortowy w noszeniu, ale także modny i odpowiadający gustom naszej pociechy. Jak zrównoważyć potrzeby dziecka i dorosłego i wybrać najlepszy plecak na nowy rok szkolny? Sprawdźmy, co powinniśmy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru!

2xD, czyli dobry design

Rynek kusi nas obszerną ofertą modeli. Różnią się one przede wszystkim designem, który jest bardzo ważny szczególnie dla uczniów, którzy z reguły nie chcą odstawać od grupy rówieśniczej. Aby sprostać tym wymaganiom, z pewnością dobrze zainwestować w plecak znanych marek takich jak adidas, Reebok, czy Nike które poza tym, że zadbały o ładny wygląd, zatroszczyły się także o komfort noszenia i jakość wykonania. Dziewczynce na pewno przypadnie do gustu plecak w kolorach pastelowych, który świetnie podkreśli jej unikalny styl.

Różowy plecak Reebok ACT Core BKP Plecak Nike NK Heritage Plecak adidas Lin Core

Chłopcom marka adidas oferuje między innymi klasyczną, stonowaną kolorystykę – szarości i granaty, które są po prostu uniwersalne i będą pasować do każdego stroju.

Czarny plecak adidas Lin Core Granatowy plecak adidas Clas BP Bos

Trochę praktyki

Jeśli zaspokoiliśmy już kolorowe i designerskie potrzeby naszych dzieci, upewnijmy się, czy plecak będzie też służył zdrowiu i wygodzie. Najważniejsze punkty rodzicielskiej kontroli to usztywnienie na plecach, regulowane, miękkie szelki oraz pakowność. Idealny plecak do szkoły powinien być wyposażony w odpowiednią ilość oddzielnych komór, tak by dziecko mogło osobno nosić książki i drugie śniadanie do szkoły. Tego typu rozwiązania oferują znane marki sportowe, niektóre z nich, jak np. Puma zadbały również o to, by plecak był wodoodporny.

Wodoodporny, czarny plecak Puma Buzz

Wodoodporny plecak Puma Buzz

Takie dodatkowe udogodnienie ochroni najcenniejsze, szkolne rzeczy przed przemoczeniem podczas jesiennej pluchy. Zatroszczmy się też szczególnie o prosty kręgosłup uczniów, tak jak robią to marki, które poza usztywnieniem tyłu plecaka, wszywają w nie gąbkowe panele, dzięki którym plecak przyjemniej się nosi. Modele z takim wzmocnieniem możemy znaleźć np. w ofercie marki Umbro.

Tył plecaka Umbro Pro Praining

Wzmocniony tył plecaka Umbro Pro Training z dodatkowymi, gąbkowymi panelami

Bezpieczeństwo to podstawa

Mamy już za sobą wszystkie kwestie związane ze zdrowiem dzieci – udogodnienia, które pomogą utrzymać prosty kręgosłup i trwałość rzeczy, które będą noszone w plecaku. Zwróćmy więc uwagę na bezpieczeństwo uczniów poprzez dokupienie elementów odblaskowych do plecaka. Niektóre z modeli mają je wmontowane na stałe, np. te od Reeboka. Te małe rzeczy mogą naprawdę uratować życie, warto więc skupić się na nich, dokonując zakupu!

Plecak Reebok BTS Junior

Niektóre modele plecaków jak Reebok BTS Junior są dodatkowo zaopatrzone w elementy odblaskowe

Choć pogodzenie wszystkich wymagań dotyczących idealnego, szkolnego plecaka wydaje się dość skomplikowane, tak naprawdę to kwestia wyznaczenia priorytetów. Marki sportowe wychodzą naszym potrzebom naprzeciw, oferując w każdym modelu coraz więcej skutecznych i modnych rozwiązań!

Wszystkie plecaki szkolne dostępne w sklepie 50 style!