Jak wyczyścić gumowe podeszwy?

Choć nie można odmówić im funkcjonalności i odporności na zniszczenia, to nie da się ukryć, że gumowe podeszwy, które zapewniają pewność stawianych kroków i amortyzację wstrząsów mają jeden mankament, a mianowicie wymagają specjalnych zabiegów jeśli chodzi o ich pielęgnację…

Na szczęście nie jest to aż tak skomplikowane (i pracochłonne) jakby mogło się to wydawać, dlatego też dziś, jako dobrze wszystkim znani eksperci od butów, zdradzimy Wam skuteczne sposoby na wyczyszczenie każdej gumowej podeszwy. Nawet tych, która dotąd nie dawały za wygraną i już dawno spisałeś je na starty.

Jak pozbyć się opornych smug i obtarć?

Jeśli w kolekcji swojego obuwia posiadasz choć jedną parę butów, które posiadają gumowe elementy (bądź też całkowicie są wykonane z tego rodzaju materiału), to z pewnością nieraz zdarzyło Ci się już dojrzeć na ich powierzchni nieestetycznie się prezentujące czarne smugi oraz obtarcia.

Co więc zrobić w takim przypadku? Pierwszym krokiem, który warto jest podjąć jest wypróbowanie domowego sposobu, którego sekret skuteczności tkwi w produktach, które z pewnością posiadasz w domu. Mowa oczywiście o proszku do prania oraz sodzie oczyszczonej tworzących duet, któremu nie oprą się nawet najbardziej oporne zabrudzenia.

Wystarczy więc wymieszać sodę oczyszczoną z proszkiem do prania w proporcji 1:1 i dodać odrobinę ciepłej wody, a następnie nanieść powstałą „pastę” na podeszwy za pomocą lekko zwilżonej gąbki (bądź szmatki) i wetrzeć ją w zabrudzoną powierzchnię. Po usunięciu plamy usuń pozostałe resztki mikstury za pomocą innego, mokrego kawałka materiału, po czym wytrzyj podeszwy do sucha i gotowe.

Uwaga! Zanim przystąpisz do całej operacji, zwróć uwagę na skład proszku do prania, jeśli zawiera on wybielacz, to nawet nie myśl o tym by nanieść go na powierzchnię butów, gdyż mogą one ulec nieodwracalnemu zniszczeniu.

Jeżeli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów i smugi oraz obtarcia ani myślą o tym by zniknąć z powierzchni butów lifestyle, butów outdoor, czy trampek lub tenisówek, wówczas zdecyduj się na zakup czyszczącej pianki, cleaner’a lub innego specjalistycznego preparatu.

Łatwy sposób na nieskazitelnie białe podeszwy

Mimo, że domowe sposoby oczywiście zdają w tym przypadku egzamin, to jednak warto mieć na względzie fakt, że nawet jeden, nieumyślny ruch może doprowadzić do zżółknięcia podeszwy i jej zniszczenia, a to prawdziwa zmora każdego miłośnika sneakersów osadzonych na nieskazitelnie białych podstawach.

Z tego też powodu pierwszym, niemal bezwarunkowym odruchem powinno być sięgnięcie po profesjonalne środki oferowane przez ekspertów od pielęgnacji obuwia, a więc np. Magic Cleaner od marki Bama, czyli spray z opatentowaną technologią mikrocząsteczek, które wnikają w brud i niemalże natychmiast usuwa wszelkie zabrudzenia z powierzchni kicksów.

Godnym uwagi produktem dedykowanym białemu obuwiu (w tym również oczywiście podeszwom) jest także biały renowator z aplika torem, który w dosłownie kilka sekund pomoże Ci zakryć wszelkie zarysowania i plamy widoczne nie tylko na podeszwach, ale też cholewkach butów.

Zalecaną przez ekspertów od obuwia praktyką, którzy w swojej wieloletniej karierze mieli okazję zmierzyć się już z wieloma bardzo beznadziejnymi przypadkami, jest przecieranie wierzchu butów oraz podeszwy za pomocą wilgotnej ściereczki po każdym powrocie do domu. Dzięki temu niepozornemu, systematycznie wykonywanemu zabiegowi skala ewentualnych „zniszczeń” będzie dużo mniejsza, a usunięcie plam stanie się niemal dziecinnie prostym zadaniem.

Profesjonalne środki do pielęgnacji obuwia? Sprawdź propozycje dostępne w 50style!

Domowe sposoby renowacji obuwia nie przynoszą efektów i powoli zaczynasz tracić już nadzieję, że Twoje ukochane sneakersy lub innego rodzaju buty będą jeszcze kiedyś wyglądać tak jak wtedy, gdy wyjąłeś je z pudełka?

Nie załamuj się – jest to po prostu sygnał, że to już najwyższa pora by zainwestować w profesjonalne środki do pielęgnacji obuwia, które już teraz czekają na Ciebie w ofercie sklepu online oraz salonach stacjonarnych 50style.

Wśród przygotowanych propozycji znajdziesz m.in. impregnaty w spray’u, szampony, impregnaty, kremy ochronne, a także odświeżacze do butów, które zapewnią Ci w pełni komfortowe i świeże warunki nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania obuwia.

Wybierz środki do pielęgnacji obuwia