Piłka adidas Telstar 18

(0)

Zmień treść wyszukiwanej frazy.
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne).

Powrót do sklepu

adidas Telstar 18

9 lutego na boiskach Lotto Ekstraklasy zadebiutuje nowa futbolówka - Telstar 18, która jest oficjalną piłką polskiej ligi piłki nożnej oraz Mistrzostw Świata FIFA 2018, za których organizację odpowiedzialna jest Rosja. Designem piłka nawiązuje do pierwszego modelu Telstar, jednak drzemiące w niej technologie sprawiają, że bezapelacyjnie okrzyknięto ją mianem najbardziej innowacyjnej piłki na świecie. Tak znaczący tytuł Telstar 18 zawdzięcza przede wszystkim wbudowanemu chipowi NFC, po raz pierwszy w historii zastosowanemu w piłce meczowej.

Nowa piłka powodem do zadowolenia

Telstar 18 na polskich murawach zastąpi model adidas Krasava. Jest to już piąta piłka dostarczona polskiej lidze przez znaną na całym świecie firmę adidas. To efekt współpracy, która trwa nieprzerwanie od 2014 roku. Oprócz wspomnianej już Krasavy, piłkarze Lotto Ekstraklasy korzystali z takich piłek adidasa jak Brazuca, Conext oraz Errejota. W ramach długofalowej współpracy z niemieckim producentem teraz do gry wkracza Telstar 18. Wszyscy są zadowoleni z nowej piłki. Marcin Mikucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ekstraklasy S.A., liczy na to, że Telstar 18 zapewni jeszcze większą liczbę bramek w Lotto Ekstraklasie. Przypomnijmy, że korzystanie z modelu adidas Krasava w 2017 roku dało w efekcie 807 strzelonych goli, czyli średnią na poziomie 2,65 bramki na spotkanie. To oznacza, że Telstar 18 ma przed sobą niełatwe zadanie, by móc pochwalić się lepszymi statystykami od swojego poprzednika. Przedstawiciele Lotto Ekstraklasy wyrazili też swoje zadowolenie, że zawodnicy polskiej ligi piłki nożnej będą mogli korzystać z takiej samej futbolówki, jaka obecna będzie na tegorocznym mundialu w Rosji.

Telstar 18, czyli inspiracja historią

Niemieccy designerzy dołożyli wszelkich starań, by w kwestii wyglądu nowa piłka nawiązywała do pierwszego przedstawiciela serii Telstar. Pierwszy model zadebiutował w 1970 roku w Meksyku podczas Mistrzostw Świata. Dlatego białą podstawę uatrakcyjniono czarno-białymi elementami, które bezpośrednio nawiązują do historycznej piłki z MS 1970. Jednak w czasie projektowania tych elementów designerzy inspirowali się komputerowymi pikselami, co ma przypominać o nowoczesnym charakterze produktu. Stonowaną kolorystykę przełamaną złotą czcionką, która prezentuje logo marki adidas oraz nazwę futbolówki.

Najnowocześniejsza piłka na świecie

Już we wstępie niniejszego artykułu wspomnieliśmy, że Telstar 18 okrzyknięto najbardziej innowacyjną piłką spośród wszystkich, jakie dotychczas ukazały się na rynku. Zatem nowa oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy oferuje nie tylko przyjemną dla oka stylistykę, lecz także szereg nowoczesnych rozwiązań, wpływających na komfort gry. adidas wykorzystał w tym projekcie zgrzewaną termicznie bezszwową powłokę, dzięki czemu precyzyjność uderzenia jest większa niż w tradycyjnych futbolówkach. Rozwiązanie to zmniejsza też poziom wody pobierany przez piłkę z boiska.

W piłkę Telstar 18 wbudowano najnowszej generacji układ NFC, za sprawą którego użytkownik jest w stanie wchodzić w interakcje z piłką. Do uzyskania dokładnych informacji wystarczy smartfon i dedykowana aplikacja. Piłka generuje indywidualny identyfikator, co pozwala uzyskać dostęp do unikatowych danych, spersonalizowanych odnośnie konkretnego zawodnika korzystającego z produktu. Chip NFC nie jest nowością w piłkarskich technologiach, aczkolwiek po raz pierwszy zdecydowano się go użyć w piłce meczowej. Telstar 18 może przypaść do gustu zwolennikom ekologicznych rozwiązań, bowiem piłka zawiera elementy pozyskane z recyklingu.