adidas Climacool – na czym polega?

Kochasz aktywność fizyczną i podczas każdego treningu, niezależnie od tego czy jest to akurat crossfit, zajęcia fitness, trening biegowy lub rowerowy czy też krótka, ale niezwykle intensywna tabata, zawsze dajesz z siebie wszystko? Możesz pochwalić się imponującą kolekcją treningowych kicksów, jednak wciąż masz wrażenie, że to jeszcze nie to i buty, które faktycznie będą w stanie dotrzymać Ci kroku jeszcze się w niej nie pojawiły?

W takim razie to już najwyższa pora abyś poznał adidas Climacool – rewolucyjną technologię, która na co dzień towarzyszy profesjonalnym sportowcom i mniej doświadczonym amatorom regularnej aktywności fizycznej.

adidas Climacool – system stworzony z myślą o tych, którzy kochają być w ruchu

Jeśli masz już za sobą kilka treningów, to z pewnością doskonale wiesz jak ważna podczas wykonywania ćwiczeń jest odpowiednia temperatura. Niestety zapewne zdajesz sobie również sprawę z tego, że w warunkach takich jak ogrzewana siłownia, czy też dające popalić słońce, które niewątpliwe umila (ale także nieco utrudnia) wykonywanie ćwiczeń na świeżym powietrzu, ciężko jest zapanować nad intensywnością z jaką poci się ciało. Na szczęście światowej sławy, cenione marki sportowe takie jak chociażby brand adidas mają na to swoje skuteczne sposoby!

To właśnie ta niemiecka firma stoi za rewolucyjna technologią Climacool, a więc systemem, który wentyluje, chłodzi i poprawia komfort użytkowania nie tylko obuwia, ale również odzieży sportowej, która doskonale sprawdza się podczas treningu na siłowni oraz na co dzień.

Głównym zadaniem wspomnianej technologii jest zredukowanie do minimum wilgoci pojawiającej się podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń oraz zredukowania wysokości temperatury ciała i musimy przyznać, że znakomicie spełnia ona swoje zadanie. Zgodnie z wynikami udostępnionymi w specjalistycznych statystykach Climacool nie tylko minimalizuje wilgoć o ponad 20% (!), ale także obniża temperaturę ciała o 12% tym samym sprawiając, że możesz czerpać jeszcze większą satysfakcję z aktywności i pokonywać dotąd niedostępne bariery.

W czym tkwi sekret skuteczności systemu Climacool?

Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że to po prostu kolejny materiał, to jednak rzeczywistość maluje się w nieco innych kolorach. Climacool to bowiem system składający się z tkanin o charakterystycznej strukturze trójwymiarowej siatki o zróżnicowanej gęstości, które dodatkowo wzbogacone są o domieszkę srebra od wielu lat cenionego za swoje antybakteryjne właściwości.

Dzięki swojej porowatej budowie Climacool odprowadza wszelki, pojawiający się podczas intensywnego wysiłku nadmiar wilgoci, a ponadto zapobiega powstawaniu drobnoustrojów i wykazuje skuteczne działanie antybakteryjne. Efekt? Koniec z potem i nadmiernym przegrzewaniem się ciała i znakomity komfort oraz wydajność nawet podczas treningów wykonywanych w iście tropikalnych warunkach.

Nie tylko obuwie sportowe – kolekcja adidas Climacool

Gdzie znajdziesz system Climacool? Skuteczna technologia, która w połączeniu z damskim bądź męskim antyperspirantem tworzy duet wręcz doskonały, wykorzystywana jest nie tylko w do produkcji obuwia biegowego, butów treningowych czy też miejskich sneakersów, ale również do tworzenia funkcjonalnej i modnej odzieży treningowej.

W przygotowanej w 50style kolekcji znajdziesz różnorodne propozycje sportowych sneakersów, a także T-shirty, krótkie spodenki, spodnie dresowe, legginsy, czy tez przewiewne koszulki wyposażone w system Climacool, które z pewnością pokochają wszyscy miłośnicy (i miłośniczki) crossfitu, biegania oraz innych form aktywności.