Technologia Phylon - na czym polega?


Ostatnio bardzo popularna i widoczna w wielu opisach sportowego obuwia. Dla wielu z nas brzmi zdecydowanie zbyt tropikalnie, inni zastanawiają się co skrywa. Technologia Phylon, bo to o niej mowa – czym tak naprawdę jest i na czym polega? W czym tkwi jej fenomen i czemu zawdzięcza swoją popularność? Zacznijmy od najważniejszego – nowoczesna technologia wykorzystywana jest w budowie podeszwy wewnętrznej obuwia. Opatentował ją Nike, dlatego pojawia się głównie w butach tego brandu. Jej zastosowanie całkowicie zmieniło postrzeganie wygody współczesnych sneakerów. Czym jest technologia Phylon? To ultralekka pianka, którą wykonuje się z tworzywa sztucznego. Piankę ściska się, a następnie przetwarza w bardzo wysokiej temperaturze, po czym następuje ochłodzenie i kształtowanie odpowiedniej formy. W ten sposób powstaje bardzo lekki, a równocześnie wyjątkowo wytrzymały materiał.


Sekretny element obuwia


Cudowne właściwości zwykłej pianki wykonanej w niezwykły sposób podziwiamy i odczuwamy w obuwiu sygnowanym kultowym Swooshem. W jakich modelach możemy ją zaobserwować? Przede wszystkim w sneakerach, które dają nam gwarancję komfortu użytkowania na najwyższym poziomie. Są to przede wszystkim legendarne Air Max’y, które do dzisiaj skradają serca młodych sneakerheadów. Odczujemy ją również w klasycznych Nike Roshe One, dizajnerskich i futurystycznych Nike WNS Huarache czy kultowych Nike Cortez. To, na jaki kształt sylwetki postawisz, zależy tylko od Twojego gustu. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwoli Ci cieszyć się wyjątkową swobodą ruchów przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej amortyzacji na każdej nawierzchni.


Dlaczego phylonowa pianka jest tak modna?


Niby zwykła pianka, dodatkowo przetworzona przy pomocy wysokiej i niskiej temperatury. Dlaczego coś tak drobnego okazuje się być zaskakująco istotne? Ponieważ to właśnie ona dba o wyjątkowy komfort użytkowania, nawet przez długie godziny spędzone w miejskiej dżungli. Dzięki niej nasze kroki zyskują sprężystość na najwyższym poziomie i amortyzację wstrząsów. Dzisiaj większość z nas jest zabiegana, zakładamy buty wychodząc rano do pracy, bezpośrednio po niej idziemy na umówione spotkanie lub zakupy, a zdejmujemy je późnym wieczorem, gdy myślami jesteśmy z powrotem w pracy. Dlatego obuwie powinno charakteryzować się jeszcze większym komfortem i dbałością o szczegóły. To wszystko możemy dostrzec w obuwiu od Nike, w którym zastosowana jest technologia Phylon. Wygoda, lekkość i sprężystość ruchów to cechy, które sprawiają, że obuwie stało się tak szybko rozchwytywane.