Jak czyścić podeszwy z pianki?

Pewnie doskonale znasz to uczucie, gdy ulubione buty już nie przyciągają wzroku nieskazitelną czystością. Chcesz nadal móc nimi uzupełniać codzienne stylówki, ale piankowa podeszwa już dawno zmieniła swoją barwę? Brud, kurz i zarysowania niekoniecznie dodają im uroku. W takim razie sprawdź, jak czyścić piankową podeszwę w butach.

Czyszczenie butów – czego unikać?

W sieci możesz znaleźć wiele wymyślnych sposobów na czyszczenie cholewki butów i białych podeszw. Od wykorzystania skórki z banana po bardziej ryzykowne środki, jak zastosowanie zmywaczu do paznokci. Radzimy się jednak nimi nie inspirować. Owszem, chwilowo mogą pomóc pozbyć się problemu, jednak w konsekwencji mogą również skrócić ich żywot. Zastanawiasz się, w jaki sposób? Cholewka może się odbarwić, kleje odkleić, a szwy poluzować się. Zatem jeśli zależy Ci na tym, aby nadal móc cieszyć się świetną jakością oryginalnych butów, a także ich trwałością w nienaruszonym stanie – zadbaj o odpowiednią i przemyślaną pielęgnację. Unikaj złotych rad z internetu, stosuj się do sprawdzonych sposobów i wykorzystuj łagodne oraz przeznaczone do tego celu środki.

Łagodne zabrudzenia na piankowych podeszwach

Zastanawiasz się, jak w takim razie pozbyć się zabrudzeń z podeszwy z pianki? Jeśli są łagodne i pojawił się na niej głównie kurz lub cienka warstwa błota po spotkaniu z kałużą – stosuj delikatne środki. Najpierw pozbądź się zaschniętego błota. W jaki sposób? Skrusz je. Następnie wykorzystaj namoczoną w letniej wodzie szczoteczkę o delikatnym włosiu lub gąbkę, którymi delikatnie wyczyścisz podeszwę. Pamiętaj, że pianka jest wrażliwym materiałem i łatwo ją porysować, dlatego nie wykonuj energicznych ruchów. Jeśli brud przedarł się głęboko w piankową podeszwę, możesz spróbować przygotować łagodny roztwór z letniej wody oraz odrobiny szarego mydła. Takim miksem z pewnością pozbędziesz się niewielkich zabrudzeń. Uważaj jednak, aby nie namoczyć cholewki, szczególnie w przypadku, gdy podeszwa jest wąska lub charakterystycznie ukształtowana.

Dedykowane środki do pielęgnacji obuwia

Jednak czasami bywa tak, że zabrudzenia są na tyle intensywne i trudne do wyczyszczenia, że do ich wyeliminowania potrzebne są mocniejsze środki. Mimo wielu prób, plamy po trawie czy innych zabrudzeniach wciąż są obecne. Wtedy polecamy sięgnąć po profesjonalny sprzęt, czyli przeznaczone do tego celu środki do pielęgnacji obuwia i czyszczenia podeszw. W naszym sklepie znajdziesz między innymi piankę czyszczącą BAMA, szampon do czyszczenia butów – zarówno cholewki, jak i podeszwy, a także Magic Cleaner Bama, czyli produkt na bazie wody, przeznaczony do czyszczenia jasnej podeszwy obuwia. To łatwy w użyciu spray, który tworzą mikrocząsteczki wnikające w brud i odrywające go od podeszwy. Co więcej – jest on biodegradowalny i przebadany dermatologicznie. Wszystkie środki do pielęgnacji należy używać zgodnie z zaleceniami i instrukcją podaną na opakowaniu.

Akcja – impregnacja

A po całym etapie czyszczenia piankowej podeszwy i cholewki butów pamiętaj o tym, aby dmuchać na zimne. To znaczy? Czystym butom pozwól odetchnąć. Odstaw je w zacienione i chłodne miejsce (bezpośrednie promienie słoneczne i wysokie temperatury mogą odkształcić lub odbarwić Twoje buty). Następnie przed użyciem zaimpregnuj je specjalnym środkiem, który przedłuży ich trwałość. Ochroni je przed uszkodzeniami, brudem i kurzem, a niektóre z nich nawet przed wilgocią. Dzięki temu czyszczenie będzie mogło odbywać się rzadziej, a Ty będziesz się cieszyć z idealnego wyglądu sneakersów jeszcze dłużej.

Stosując się do powyższych rad z pewnością zyskasz możliwość dłuższego cieszenia się swoim ulubionym modelem. A najlepsze propozycje oryginalnych sneakersów, trampek i butów sportowych oraz specjalistycznych środków do pielęgnacji obuwia znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych i w sklepie online. Przekonaj się już dziś!

Wybierz swoje środki do pielęgnacji obuwia